Sluizen Lith en St. Andries gestremd: dak van bediengebouw lek
Door de ernstige regenval van zondag is lekkage ontstaan in het bediengebouw. ‘Vanwege de kans op kortsluiting hebben we helaas moeten besluiten de bediening te stremmen’, aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
De zuidkolk van de Prinses Máximasluizen in Lith en de sluis van St. Andries zijn hierdoor gestremd. Rijkswaterstaat is naarstig op zoek naar een oplossing. ‘We willen dat de sluizen zo snel mogelijk weer gebruikt kunnen worden. Naast het verhelpen van de lekkage kijken we daarom ook naar korte-termijn oplossingen. Zo wordt de sluis van Macharen nu lokaal bediend. Deze wordt normaalgesproken ook bediend vanuit Lith en was ook gestremd door de lekkage.’
Rijkswaterstaat is naarstig op zoek naar een oplossing. ‘We willen dat de sluizen zo snel mogelijk weer gebruikt kunnen worden. Naast het verhelpen van de lekkage kijken we daarom ook naar korte-termijn oplossingen. Zo wordt de sluis van Macharen nu lokaal bediend. Deze wordt normaalgesproken ook bediend vanuit Lith en was ook gestremd door de lekkage.’
Omvaren
De alternatieve vaarroutes zijn via de Bergsche Maas of via sluis Weurt, wat een flinke extra reistijd met zich mee kan brengen. De noordkolk van de Prinses Máximasluizen in Lith is al langere tijd buiten gebruik door een aanvaring in februari dit jaar. Deze wordt momenteel hersteld.
Bron: Schuttevaer (alleen voor abonnees)
Foto: © Foto RWS