Evenementen

Wintergoud Hoogkerk zoekt historische schepen en trotse schippers

In de nieuwe Historische Haven Hoogkerk wordt op 28 en 29 november het sfeervolle Wintergoud georganiseerd.  Historische schepen zijn welkom om af te meren.

De voorbereidingen voor Wintergoud Hoogkerk zijn in volle gang! Met een enthousiast team werken we aan een sfeervol en verbindend evenement waarin Hoogkerk straalt in winterse glans. De nieuwe Historische Haven Hoogkerk zal het decor zijn waar ontmoeting, cultuur en varend erfgoed samenkomen.

WinterWelVaart

In de stad Groningen wordt al 17 jaar het maritieme evenement WinterWelVaart georganiseerd. Het evenement trekt veel enthousiaste bezoekers. Dit jaar wordt voor het eerst ook in het dorp Hoogkerk, net ten westen van de stad Groningen, Wintergoud Hoogkerk georganiseerd. Wintergoud vindt plaats op 28 en 29 november in en langs de nieuwe Historische Haven Hoogkerk aan het Hoendiep. In, op en om de schepen organiseren we kleinschalige culturele activiteiten voor kinderen en volwassenen. Op de kade is een vrolijk verlichte Sint- en Kerstmarkt. Wintergoud Hoogkerk geeft de aftrap voor een winterse decembermaand vol hartverwarmende evenementen in Groningen.

Oproep aan schippers en schepen

Wij zoeken historische schepen die we ’s avonds aanlichten, met eigenaren die de bezoekers van Wintergoud Hoogkerk met plezier en trots over hun schip willen vertellen! Je bereikt de Historische Haven Hoogkerk komend het Van Starkenborghkanaal of het Prinses Margrietkanaal via het Aduarderdiep, een rustige en mooie route door de weilanden ten noordwesten van de stad Groningen. De laagste vaste brug is 6,90 m.

Aanmelden

Wil je meedoen? Daar zijn we heel blij mee! Stuur een mailtje naar wintergoudhoogkerk@gmail.com en we nemen contact met je op.

Bron: Persbericht Wintergoud Hoogkerk